Türkiye’nin Renkleri – 10 Günde Türkiye

4.9/5
4.8
(275)
Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’nin çeşitli manzaraları ve zengin tarihi boyunca 14 günlük bir yolculuğa çıkın. İstanbul’da başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı gibi sembolik yerleri keşfedin. Büyüleyici Dolmabahçe Sarayı’nın tadını çıkarın ve Boğaziçi’nde bir tekne turu yaparak İzmir’e uçun ve Kusadasi’nde Efes ve diğer antik siteleri ziyaret edin.

Tur, bölgenin tarihi önemine ışık tutan Priene, Milet ve Didim antik kentlerinden geçer. Pamukkale’nin ünlü teraslarıyla tanınan Aphrodisias’ı keşfedin ve ardından Perge ve Aspendos gibi arkeolojik harikalara ev sahipliği yapan Antalya’ya geçin.

Yolculuk, Mevlana Müzesi’nin beklediği Konya’ya devam eder ve ardından büyüleyici Kapadokya’nın manzaralarını keşfe çıkar. Ihlara Vadisi’ni keşfedin, Devrent Vadisi üzerinde sıcak hava balonuyla uçun ve Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi ve daha fazlasını ziyaret edin.

Son olarak, tur İstanbul’a geri dönüşle sona erer, kültürel dalış, tarihi keşif ve nefes kesen doğal güzelliklerin sorunsuz bir karışımını sunar. Bu kapsamlı tur programı, her gezginin merakını tatmin etmeyi vaat ediyor, Türkiye’de unutulmaz ve zengin bir deneyim sunuyor.

Resmi Bilgi:

Şoförün ehliyeti ve araç için gerekli belgeler, tüm grup turlarında yasal olarak gereken detaylardır. Bu belgelerden veya sertifikalardan biri eksikse, ayrı bir ceza organizatörlere, çalışanlara ve yolculara uygulanır ve bu ceza Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığı’na bağlı diğer kuruluşların veya TÜRSAB yetkililerinin tarafından uygulanır.

İstanbul Havalimanı’na varışınızda karşılanacak ve otelinize transfer edileceksiniz. Daha sonra serbest zamanınız olacak. İstanbul’da konaklama sağlanacak.

Kahvaltıdan sonra rehberiniz sizi İstanbul turu için karşılayacak. Sultanahmet Meydanı’nda kısa bir yürüyüşten sonra, bir sonraki gezimiz Topkapı Sarayı olacak, burada beş yüz yıl boyunca sultanlar tarafından biriktirilen pek çok nadir koleksiyonun sergilendiği müzeleri ziyaret edeceğiz. Bu müzelerde, Osmanlı sultanlarının yaşamından bölümleri ve eşyaları görebileceksiniz. Ardından, öğle yemeği için kısa bir yürüyüş yapıp Divan Yolu’nu kullanarak bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. 1561’de Mimar Sinan tarafından inşa edilen Rüstem Paşa Camii’ni rehber eşliğinde gezerek mimari dokuyu keşfedeceğiz. Daha sonra ünlü Mısır Çarşısı’na gideceğiz. Mısır Çarşısı, Suez Kanalı olmadığı dönemde Doğu’dan gemilerle getirilen baharatların satıldığı yerdir. Mısır pazarından daha büyük olan ünlü Kapalı Çarşı, atmosferiyle alışverişinizi daha tarihi bir dokuda gerçekleştirmenize izin verecek. Turun sonunda, dinlenmeniz için sizi otelinize bırakılacaksınız.

İstanbul’daki ikinci günümüzde birçok Bizans eserini göreceğiz. Bir zamanlar Bizans hipodromu olan meydana doğru yürüyeceğiz. Bu meydanda Ayasofya, Sultan Ahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı bulunmaktadır. Bu hipodromda, Bizans dönemine ait Yılan Sütunu, Duvarlı Sütun, Mısır Obeliski ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Dünyaca ünlü Ayasofya’yı, Bizans döneminin en önemli yapılarını ziyaret edeceğiz. Bu yeri ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için restorana gidiyoruz. Yürüyüş turunun ardından, Bizans mozaiklerinin en iyi örneklerinden biri olan Kariye Kilisesi’ni araba ile ziyaret edeceğiz. Sonrasında, Yerebatan Sarnıcı’nı görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu şekilde ikinci gün turumuzu tamamlıyoruz. Dinlenmeniz için sizi otelinize bırakıyoruz.

 
 

İstanbul’daki üçüncü günümüzde, kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz ve rehberimiz eşliğinde Boğaziçi’ni izleyerek Dolmabahçe Sarayı’na gitmek için kısa bir yolculuk yapıyoruz. Dolma Bahçe Sarayı, 14 ton saf altın kullanılarak yapılmış paha biçilmez eşyalar ve tablolarla çok güzel bir dekora sahiptir. Ünlü harem odaları ve zengin kristal koleksiyonu ile merak uyandırır. Dolma Bahçe turunun ardından, keyifli bir Boğaziçi turundan sonra öğle yemeği için yerel bir restorana gidiyoruz, burada Osmanlı konaklarını, Boğaziçi Köprüsü’nü, kaleleri ve İstanbul’un benzersiz manzarasını izleyebilirsiniz. İstanbul turumuzu bu şekilde tamamladıktan sonra Cappadocia’ya gitmek üzere havalimanına transfer edileceksiniz. Kapadokya’ya vardığınızda, sizi otelinize transfer edilecektir.

Kapadokya’daki ilk gününüzde, sıcak hava balonlarını izleyerek uyanma şansına sahip olabilirsiniz ve o an çok farklı bir atmosfere geldiğinizi hissedebilirsiniz. Kapadokya’daki ilk gün turunuzda, rehberiniz eşliğinde farkındalığımızın ilk durağı olan Devrent Vadisi’ne gideceğiz. Rüya Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi, birçok farklı hayvan figürü ile doğal peri bacası oluşumlarıyla sizi rüya dünyasına götürür. Daha sonra, peri bacalarının oluşumunun en güzel şekilde görüldüğü Pasabağlar’a doğru yola çıkıyoruz. M.Ö. 3000’den beri en güzel toprak sanatının yapıldığı geleneksel bir atölyede ünlü kil toprağının nasıl sanata dönüştüğünü izliyoruz. Öğle yemeğinin ardından, ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’nde 10. yüzyıl kiliselerini, doğal kaya oluşumlarını ve Bizans sanatının en iyi örneklerini görebiliriz. Daha sonra, Kapadokya’yı en güzel şekilde izlemenize olanak tanıyan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu şekilde bu günlük turu tamamlıyoruz. Kapadokya’da konaklama sağlanacak.

Kapadokya’daki ikinci günümüzde, farklı kaya oluşumları, kiliseler ve fresklerle donatılmış bir açık hava müzesi olan Soğanlı Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, Cemil köyü yakınlarında freskleri görebileceğimiz Keslik Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Paşa’da eski bir Yunan evinde öğle yemeği alıyoruz. Bu yerden sonra, Kapadokya’nın en ilginç yerleşimlerinden biri olan Kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret ederek farklı bir atmosfer deneyimliyoruz. Kapadokya’da konaklama sağlanacak.

Kapadokya havalimanına transferle başlayacak ve bugünkü İzmir uçuşuyla devam edecek. İzmir havalimanına varışınızda sizi otelinize transfer edeceğiz. Geri kalan gün boyunca serbest zamanınız olacak ve Kuşadası’ndaki otelde 1 gece konaklayacaksınız.

Ertesi gün, oteldeki kahvaltı ile başlayacak.

Otelimizdeki kahvaltının ardından, ilk olarak Efes Antik Kenti’ne çok yakın olan Meryem Ana Evi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Efes Antik Kenti’ni detaylı bir şekilde gezeceğiz. İyon İmparatorluğu M.Ö. 11. yüzyılda bu şehrin sokaklarında yürürken, Greko-Romen sanatının harika eserlerini göreceğiz. Öğle yemeğinden sonra, günün diğer yarısında, İsa’nın sevgili havarisi ve havarilerinden biri olan Yuhanna’nın mezarının olduğu düşünülen Aziz Yuhanna Bazilikası’nı göreceğiz. Bazilika ziyaretinden sonra, Artemis Tapınağı’nı göreceğiz. Bugün İsa Bey Camii’ni görerek sona erecek. Gecemizi Kuşadası’ndaki otelimizde geçireceğiz.

Kahvaltıdan hemen sonra Pamukkale’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Pamukkale’de Aphrodisias kentini ziyaret ediyoruz. Aphrodisias’ta heykeltraş müzesini ziyaret ediyor ve yerel bir restoranda öğle yemeği yiyoruz. Öğleden sonra, antik Hierapolis şehrini ziyaret ediyor ve ardından Pamukkale’nin ünlü kireç taşı teraslarını ziyaret ederek otelimize dönüyoruz ve geceyi Kuşadası’ndaki otelimizde geçiriyoruz.

Kahvaltının ardından, uluslararası uçuşunuzun zamanına uygun olarak İstanbul’daki havalimanından bir uçuşla İstanbul’a geri dönüyorsunuz.

Bu özel bir tur ve kalkış tarihi herhangi bir gün olabilir.

Tur Bilgileri

Fiyata dahil Hizmetler:
 • YOLCULUK PROGRAMINDA AÇIKLANDIĞI ŞEKİLDE İÇ HAT UÇUŞ BİLETLERİ
 • OTEL KONAKLAMASI, KAHVALTI DAHİL
 • KLİMA İLE DONATILMIŞ LÜKS MİNİBÜS İLE KONFORLU ULAŞIM
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • MÜZELER VE GÖRÜLMEYE DEĞER YERLERE GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • KAHVALTILAR VE ÖĞLE YEMEKLERİ İLE AKŞAM YEMEKLERİ, ALKOLSÜZ İÇECEKLER DAHİL
 • VERGİLER
Fiyata dahil olmayan Hizmetler:
 • ULUSLARARASI UÇUŞ BİLETLERİ
 • KİŞİSEL SEYAHAT SİGORTASI
 • HİZMETLERE DAHİL EDİLENLER DIŞINDAKİ İÇECEKLER
 • BAHŞİŞLER
Paylaş:
Fiyatlandırmalar
Eklemeler ve İndirimler:

– Tek kişilik ek ücret 450 USD
– Bebek indirimi (0-2 yaş) %100
– Çocuk indirimi (2-12 yaş) %50