Tur Detayları

Kendi Grubunuz ile Kapadokya Turu

Kapadokya Yakın Bölge Turu-Merkezi Ören Yerleri

5/5
4.5
(120)

  Günlük Kapadokya turları için, misafirlerin zaten bölgede olduğu veya önceden rezervasyon yapılarak satın alınan küçük gruplarla yapılan turların, sabah otelden alınıp turun sonunda kendi otellerine bırakıldığı anlaşılmalıdır. Profesyonel rehberimizle (rehber odası kaydı ve bölge hakkında profesyonel bilgi sahibi), şoförümüzle (psikoteknik ve SRC belgesi mevcut) ve konforlu araçlarımızla (klimalı, temiz, D2 yolcu taşıma belgesi, TÜRSAB ajansı işareti ve araç ve rehber resmi sözleşmesi bulunan) otelinizden belirlenen saatte alınıp Kapadokya’yı gezdikten sonra alındığınız noktaya geri bırakılacağınız bir tur seçeneğidir.

 

Resmi Bilgiler:

   Tüm grup turlarında şoförün rehber lisansına sahip olması gerekmektedir ve araç için gerekli belgeler yasal olarak gereklidir. Bu belgelerden veya sertifikalardan birinin eksik olması durumunda, organizatörlere, çalışanlara ve yolculara ayrı bir ceza uygulanır ve bu ceza Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığı’na bağlı diğer kuruluşlar veya TÜRSAB yetkilileri tarafından uygulanır.

Sizi Ne Bekliyor?

  Bu turda, misafirlerimiz yarım gün veya tam gün yürüyüş programlarımızdan birini seçebilirler. Yarım günlük turumuzda, vadileri yakından bilen profesyonel tur rehberimiz eşliğinde birkaç vadiyi 10 km’lik bir mesafede bir yarım günlük turda birleştirdik. Tam günlük turda ise 15-20 km yürüyüş yapılarak bölgenin en ünlü vadilerinden birinde yürüyüş turu düzenlenir. Tur, minimum 4 saat ve maksimum 8 saat sürer. Tur sırasında misafirlerin yaşları, yürümek istedikleri mesafe, yürüyüş parkurunun zorlu veya kolay olup olmadığı, tamamen rehberimiz ve misafirlerin danışmasıyla belirlenir. Aşağıda listelenen vadiler için, her ayın belirli günlerinde dolunay yürüyüşleri düzenlenmektedir.

Ziyaret edilecek yerler
 
 • Kızıl Çukur Vadisi
 • Güllüdere-1 Vadisi
 • Güllüdere-2 Vadisi
 • Meskendir Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Güvercinlik Vadisi
 • Zemi Vadisi
 • Balkan Deresi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Keşiş – Papaz Vadisi
 • Pancarlık Vadisi
 • Üzengi Vadisi

Notlar:

 1. Bu tur için misafirlerin ön ödeme yapmalarına gerek yoktur.

 2. Rezervasyon formumuzu doldurup bize göndererek, telefon ile bağlantı kurarak rezervasyon onayı karşılıklı teyitleşerek yapılabilir.

 3. Operasyon Ekibimiz sizden konakladığınız otelinizdeki oda numaranızı ve otel adını isteyecektir.

 4. Dolunay yürüyüşleri her ayın belirli günlerinde tam dolunay zamanından 3 gün öncesinden 3 gün sonrası arasındaki 1 haftalık periyotta yapılabilmektedir ve bu tarihler yılın her ayı farklı olmaktadır. Dolunay yürüyüşü yapmak isterseniz bizimle bağlantıya geçtiğinizde bunu belirtmeniz ve bizden bilgi almanız yeterlidir.

 5. Dolunay yürüyüşleri gece saat 22.30 da başlayıp sabaha karşı en geç 3 te son bulmaktadır.

 6. Gün içerisindeki yürüyüş turları için sabah erken saatlerde veya akşam saatlerinde yaz dönemi için diğer dönemler için günün herhangi bir saatinde turumuz başlayabilir.

 7. Örnek olarak sabah çok erken balonlar uçarken hem balonları izleyip hem de yürüyüş yapılabilir veya akşam saatlerinde gün batım saatine ve gün batımını izleyebileceğiniz bir noktaya denk getirilerek yine yürüyüş turu ve ardından gün batımı izleme yapılabilir. Bunlardan çok daha fazlası için bizimle bağlantıya geçmeniz ve önerilerimizi almanızı tavsiye ederiz.

Tur'a Dahil Olan Hizmetler

Hizmetler
Otelden alınış bırakılış
Lisanslı profesyonel Tur Rehberi
Sürücü, araç ve yakıt
Vadi içerisinde molalarda ikramlar
Öğle yemeği (içecekler hariç, su dahil)
Paylaş: