Tur Detayları

Kendi Grubunuz ile Kapadokya Turu

Kapadokya Köy Yaşamı Turu

5/5
4.8
(325)

Günlük Kapadokya turları için, misafirlerin zaten bölgede olduğu veya önceden rezervasyon yapılarak satın alınan küçük gruplarla yapılan turların, sabah otelden alınıp turun sonunda kendi otellerine bırakıldığı anlaşılmalıdır. Profesyonel rehberimizle (rehber odası kaydı ve bölge hakkında profesyonel bilgi sahibi), şoförümüzle (psikoteknik ve SRC belgesi mevcut) ve konforlu araçlarımızla (klimalı, temiz, D2 yolcu taşıma belgesi, TÜRSAB ajansı işareti ve araç ve rehber resmi sözleşmesi bulunan) otelinizden belirlenen saatte alınıp Kapadokya’yı gezdikten sonra alındığınız noktaya geri bırakılacağınız bir tur seçeneğidir.

 

Resmi Bilgiler:

   Tüm grup turlarında şoförün rehber lisansına sahip olması gerekmektedir ve araç için gerekli belgeler yasal olarak gereklidir. Bu belgelerden veya sertifikalardan birinin eksik olması durumunda, organizatörlere, çalışanlara ve yolculara ayrı bir ceza uygulanır ve bu ceza Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığı’na bağlı diğer kuruluşlar veya TÜRSAB yetkilileri tarafından uygulanır.

Sizi Ne Bekliyor?

Bu turda, Kapadokya’nın merkezinde bulunan ve halen geleneksel köy yaşamının hüküm sürdüğü köylerde mevsime ve ziyaret zamanına uygun olarak 30-40 km’lik bir mesafe kaydedilecek ve köy yaşamı tanıtılacaktır. Misafirler, köy yaşamında yapılan işlerle, yenen yemeklerle, kısa da olsa bu duyguyu tadacaklar ve gerçek köy yaşamıyla tanışacaklar. Tur yaklaşık 7 saat sürer. Ayrıca, mevsime göre hasat işleri, odun kesme, meyve toplama, üzüm budama, pekmez kaynatma, acı sos yapma, ekmek pişirme vb. gibi şeyleri görmek ve yapmak, unutulmaz anlar yaşatacaktır.

 

Bilgilendirme Notu:

   Kapadokya’nın en merkezi bölgesinde köy hayatı neredeyse hiç bulunmamaktadır. Turizm faaliyetleri olmayan köyler, bölge dışında çok az dönemde tarım ve hayvancılıkla meşguldür. Bu nedenle, ajansımızın bu köyler arasından seçtiği misafirperver ailelerle bu köylerde tam bir Anadolu turu yapmış olacak ve çok kısa bir sürede sadece bir tur değil, köy yaşamını da deneyimlemiş olacaksınız. Son yıllarda şehir ve iş hayatından uzaklaşıp bu tür bir etkinlik yapmayı tercih eden çok popüler bir tur seçeneği olan köy turumuza katıldığınızda, bu tatil tarzının sizin istediğiniz tarz olduğunu keşfedeceksiniz.

 

   Belirlenen bir köyde, misafirler, o gün ailenin yaptıklarını yaparak, aynı şekilde köy ailesiyle birlikte zaman geçireceklerdir. Ne yaptıklarını, ne giydiklerini, ne yediklerini yaparak, unutulmaz bir anı oluşturulacaktır.

Notlar:

  1. Bu tur için misafirlerin ön ödeme yapmalarına gerek yoktur.
  2. Rezervasyon formumuzu doldurup bize göndererek, telefon ile bağlantı kurarak rezervasyon onayı karşılıklı teyitleşerek yapılabilir.
  3. Operasyon Ekibimiz sizden konakladığınız otelinizdeki oda numaranızı ve otel adını isteyecektir.
  4. Tura katılacak misafirler kendi ekipmanlarını getireceklerdir. Misafirin ekipmanı yok ise sadece akıllı telefon ile de tura katılıp muhteşem görüntüler kaydedebilir.

Tur Bilgileri

Hizmetler
  • OTELDEN ALINIŞ BIRAKILIŞ
  • LİSANSLI PROFESYONEL TUR REHBERİ
  • SÜRÜCÜ
  • ÖĞLE YEMEĞİ
Paylaş: