Tur Detayları

Kendi Grubunuz ile Kapadokya Turu

Kapadokya Fotoğraf ve Video Çekim Turu

5/5
4.8
(325)

Günlük Kapadokya turları için, misafirlerin zaten bölgede olduğu veya önceden rezervasyon yapılarak satın alınan küçük gruplarla yapılan turların, sabah otelden alınıp turun sonunda kendi otellerine bırakıldığı anlaşılmalıdır. Profesyonel rehberimizle (rehber odası kaydı ve bölge hakkında profesyonel bilgi sahibi), şoförümüzle (psikoteknik ve SRC belgesi mevcut) ve konforlu araçlarımızla (klimalı, temiz, D2 yolcu taşıma belgesi, TÜRSAB ajansı işareti ve araç ve rehber resmi sözleşmesi bulunan) otelinizden belirlenen saatte alınıp Kapadokya’yı gezdikten sonra alındığınız noktaya geri bırakılacağınız bir tur seçeneğidir.

Resmi Bilgiler:

   Tüm grup turlarında şoförün rehber lisansına sahip olması gerekmektedir ve araç için gerekli belgeler yasal olarak gereklidir. Bu belgelerden veya sertifikalardan birinin eksik olması durumunda, organizatörlere, çalışanlara ve yolculara ayrı bir ceza uygulanır ve bu ceza Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığı’na bağlı diğer kuruluşlar veya TÜRSAB yetkilileri tarafından uygulanır.

Sizi Ne Bekliyor?

Bu turda, Kapadokya’nın merkezindeki önemli kaya oluşumlarını ve manzaralarını içeren ‘Merkez Bölge Turu’ olarak adlandırılan bölgeyi ziyaret etmek için yaklaşık 30 km’lik bir mesafe kaydedildi. Tur maksimum 7 saat sürer ve yaklaşık 15 noktada duraklama yapılır (Kapadokya’nın gizli manzara alanları da dahil). Yolculuk sırasında, grubunuzdaki rehber fotoğraf ve video çekme konusunda uzmanlaşmış olup, farklı açılardan ve farklı zamanlarda fotoğraf ve video çekmeniz için sizi yönlendirerek harika manzaralar sunmaya çalışacaktır.

 

Bilgilendirme Notu:

   Kapadokya bölgesinin merkezindeki alanlarda mevcut yerleşim yerlerine ve geçmişte insanların yaşadığı yerlere ulaşmak için 4 farklı rota bulunmaktadır. Bu rotalar 1-Yaya Yolları, 2-Taş Yollar, 3-Şu anda kullanılan Asfalt yolları, 4-Vadiyi geçen bağlantı yollarıdır. Normal turlarda veya kendi aracınızla bölgeyi gezerken, genellikle sadece asfalt yolları kullanırsınız ve bazen istisna olarak toprak yollara girersiniz. Bu turda, normal koşullarda gidebileceğiniz yerlere bile gidemeseniz bile, Kapadokya’da fotoğraf ve video çeken diğer konuklardan farklı bir deneyim yaşamanız için çok zor bulunan kör noktalar özenle seçilmiştir.

 

Ziyaret Edilecek Yerler

  • Gezilecek yerler günün şartlarına göre tamamen rehberimizin belirleyeceği bir rota olacaktır.
 

Notlar:

  1. Misafirler bu tur için peşin ödeme yapmak zorunda değiller.
  2. Rezervasyon onayı, rezervasyon formumuzu doldurarak ve bize göndererek veya telefonla iletişim kurarak karşılıklı olarak yapılabilir.
  3. Operasyonlar Ekibimiz oteldeki oda numaranızı ve otel adınızı size soracaktır.

Tur Bilgileri

Hizmetler
Otelden alınış bırakılış
Lisanslı profesyonel Tur Rehberi
Sürücü
Müze Giriş Ücretleri
Paylaş: