Hızla Türkiye / 7 Günde Türkiye

4.9/5
4.8
(275)
Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’nin kapsamlı bir keşfine çıkın, İstanbul’a varışınızla başlayarak. İlk iki gün, şehrin tarihi zenginliğine dalmış olacak, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı gibi sembolik yerleri ziyaret edeceksiniz. Üçüncü gün, bir Boğaziçi turu sizi bekliyor, ardından Cappadocia’ya uçacaksınız.

Cappadocia’da, maceranız ilk gün Devrent Vadisi, Pasabağlar, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi ve Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ederek başlar. İkinci gün, Soğanlı Vadisi, Mustafapaşa, Keslik Manastırı ve büyüleyici Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret edersiniz. Boyunca, manzaralar, peri bacaları ve antik kiliselerle büyüleneceksiniz.

Her gün, kültürel zenginleşmenin, tarihsel keşfin ve Cappadocia’nın özgün cazibesinin bir harmanını vaat ediyor. Tur, yedinci gün İstanbul’a geri dönüş uçuşuyla sona eriyor, sizi Türkiye’nin çeşitli ve büyüleyici harikalarıyla dolu değerli anılarla baş başa bırakıyor.

İstanbul Havalimanı’na varışınızda karşılanacak ve otelinize transfer edileceksiniz. Daha sonra serbest zamanınız olacak. İstanbul’da konaklama sağlanacak.

Kahvaltıdan sonra rehberiniz sizi İstanbul turu için karşılayacak. Sultanahmet Meydanı’nda kısa bir yürüyüşten sonra, bir sonraki gezimiz Topkapı Sarayı olacak, burada beş yüz yıl boyunca sultanlar tarafından biriktirilen pek çok nadir koleksiyonun sergilendiği müzeleri ziyaret edeceğiz. Bu müzelerde, Osmanlı sultanlarının yaşamından bölümleri ve eşyaları görebileceksiniz. Ardından öğle yemeği için kısa bir yürüyüşle Divan yolu üzerinden bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Mimar Sinan’ın 1561’de inşa ettiği Rüstem Paşa Camii’ni rehber eşliğinde gezerek mimari dokuyu keşfedeceğiz. Daha sonra ünlü Mısır Çarşısı’na gideceğiz. Mısır Çarşısı, Suez Kanalı olmadığı dönemde Doğu’dan gemilerle getirilen baharatların satıldığı yerdir. Kahire pazarından daha büyük olan ünlü Kapalıçarşı, atmosferiyle daha tarihi bir dokuda alışveriş yapmanıza olanak tanıyacak. Turun sonunda dinlenmeniz için otelinize bırakılacaksınız.

İstanbul’daki ikinci günümüzde birçok Bizans eserini göreceğiz. Bir zamanlar Bizans hipodromu olan meydana doğru yürüyeceğiz. Bu meydanda Ayasofya, Sultan Ahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı bulunmaktadır. Bu hipodromda, Bizans dönemine ait Yılan Sütunu, Duvarlı Sütun, Mısır Obeliski ve Alman Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Dünyaca ünlü Ayasofya’yı, Bizans döneminin en önemli yapılarını ziyaret edeceğiz. Bu yeri ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için restorana gidiyoruz. Yürüyüş turunun ardından, Bizans mozaiklerinin en iyi örneklerinden biri olan Kariye Kilisesi’ni araba ile ziyaret edeceğiz. Sonrasında, Yerebatan Sarnıcı’nı görmek üzere yola çıkıyoruz. Bu şekilde ikinci gün turumuzu tamamlıyoruz. Dinlenmeniz için sizi otelinize bırakıyoruz.

 
 

İstanbul’daki üçüncü günümüzde, kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz ve rehberimiz eşliğinde Boğaziçi’ni izleyerek Dolmabahçe Sarayı’na gitmek için kısa bir yolculuk yapıyoruz. Dolmabahçe Sarayı, 14 ton saf altın kullanılarak yapılmış paha biçilmez eşyalar ve tablolarla çok güzel bir dekora sahiptir. Ünlü harem odaları ve zengin kristal koleksiyonu ile merak uyandırır. Dolmabahçe turunun ardından, Osmanlı köşklerini, Boğaziçi Köprüsü’nü, kaleleri ve İstanbul’un eşsiz manzarasını izleyeceğiniz keyifli bir Boğaziçi turundan sonra öğle yemeği için yerel bir restorana gideceğiz. İstanbul turumuzu bu şekilde tamamladıktan sonra Cappadocia’ya gitmek üzere havalimanına transfer edileceksiniz. Kapadokya’ya vardığınızda, sizi otelinize transfer edilecektir.

 
 

Kapadokya’daki ilk gününüzde sıcak hava balonlarını izleyerek uyanma şansına sahip olabilirsiniz ve o an çok farklı bir atmosfere geldiğinizi hissedebilirsiniz. Kapadokya’daki ilk gün turunuzda, rehberiniz eşliğinde farkındalığımızın ilk durağı olan Devrent Vadisi’ne gideceğiz. Rüya Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi, birçok farklı hayvan figürü ile doğal peri bacası oluşumlarıyla rüya dünyasına götürür. Daha sonra, peri bacalarının oluşumunun en güzel şekilde görüldüğü Pasabağlar’a doğru yola çıkıyoruz. M.Ö. 3000’den beri en güzel toprak sanatının yapıldığı geleneksel bir atölyede ünlü kil toprağının nasıl sanata dönüştüğünü izliyoruz. Öğle yemeğinin ardından, ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’nde 10. yüzyıl kiliselerini, doğal kaya oluşumlarını ve Bizans sanatının en iyi örneklerini görebiliriz. Daha sonra, Kapadokya’yı en güzel şekilde izlemenize olanak tanıyan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu şekilde bu günlük turu tamamlıyoruz. Kapadokya’da konaklama sağlanacak.

 
 

Kapadokya’daki ikinci günümüzde, farklı kaya oluşumları, kiliseler ve fresklerle donatılmış bir açık hava müzesi olan Soğanlı Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra, eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, Cemil köyü yakınlarında freskleri görebileceğimiz Keslik Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Paşa’da eski bir Yunan evinde öğle yemeği alıyoruz. Bu yerden sonra, Kapadokya’nın en ilginç yerleşimlerinden biri olan Kaymaklı yeraltı şehrini ziyaret ederek farklı bir atmosfer deneyimliyoruz. Kapadokya’da konaklama sağlanacak.

 
 

Otelinizden havaalanına gitmek için sizi alacaklar. Hizmet sona erer.

 

Tur Bilgileri

Fiyata dahil Hizmetler:
 • YOLCULUK PROGRAMINDA AÇIKLANDIĞI ŞEKİLDE İÇ HAT UÇUŞ BİLETLERİ
 • OTEL KONAKLAMASI, KAHVALTI DAHİL
 • KLİMA İLE DONATILMIŞ LÜKS MİNİBÜS İLE KONFORLU ULAŞIM
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • MÜZELER VE GÖRÜLMEYE DEĞER YERLERE GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • KAHVALTILAR VE ÖĞLE YEMEKLERİ İLE AKŞAM YEMEKLERİ, ALKOLSÜZ İÇECEKLER DAHİL
 • VERGİLER
Fiyata dahil olmayan Hizmetler:
 • ULUSLARARASI UÇUŞ BİLETLERİ
 • KİŞİSEL SEYAHAT SİGORTASI
 • HİZMETLERE DAHİL EDİLENLER DIŞINDAKİ İÇECEKLER
 • BAHŞİŞLER
Paylaş:
Fiyatlandırmalar
Eklemeler ve İndirimler:

– Tek kişilik ek ücret 350 USD
– Bebek indirimi (0-2 yaş) %100
– Çocuk indirimi (2-12 yaş) %50