Doya Doya Türkiye – 14 Günde Türkiye

4.9/5
4.8
(275)
Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’nin çeşitli manzaraları ve zengin tarihi boyunca 14 günlük bir yolculuğa çıkın. İstanbul’da başlayarak, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı gibi sembolik yerleri keşfedin. Büyüleyici Dolmabahçe Sarayı’nın tadını çıkarın ve Boğaziçi’nde bir tekne turu yaparak İzmir’e uçun ve Kusadasi’nde Efes ve diğer antik siteleri ziyaret edin.

Tur, bölgenin tarihi önemine ışık tutan Priene, Milet ve Didim antik kentlerinden geçer. Pamukkale’nin ünlü teraslarıyla tanınan Aphrodisias’ı keşfedin ve ardından Perge ve Aspendos gibi arkeolojik harikalara ev sahipliği yapan Antalya’ya geçin.

Yolculuk, Mevlana Müzesi’nin beklediği Konya’ya devam eder ve ardından büyüleyici Kapadokya’nın manzaralarını keşfe çıkar. Ihlara Vadisi’ni keşfedin, Devrent Vadisi üzerinde sıcak hava balonuyla uçun ve Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi ve daha fazlasını ziyaret edin.

Son olarak, tur İstanbul’a geri dönüşle sona erer, kültürel dalış, tarihi keşif ve nefes kesen doğal güzelliklerin sorunsuz bir karışımını sunar. Bu kapsamlı tur programı, her gezginin merakını tatmin etmeyi vaat ediyor, Türkiye’de unutulmaz ve zengin bir deneyim sunuyor.

Resmi Bilgi:

Şoförün ehliyeti ve araç için gerekli belgeler, tüm grup turlarında yasal olarak gereken detaylardır. Bu belgelerden veya sertifikalardan biri eksikse, ayrı bir ceza organizatörlere, çalışanlara ve yolculara uygulanır ve bu ceza Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığı’na bağlı diğer kuruluşların veya TÜRSAB yetkililerinin tarafından uygulanır.

İstanbul Havalimanı’na varışınızda karşılanacak ve otelinize transfer edileceksiniz. Daha sonra serbest zamanınız olacak. İstanbul’da konaklama sağlanacak.

Kahvaltıdan sonra rehberiniz sizi İstanbul turu için karşılayacak. Sultanahmet Meydanı’nda kısa bir yürüyüşün ardından, bir sonraki durağımız Topkapı Sarayı olacak. Burada, beş yüz yıl boyunca sultanlar tarafından biriktirilen pek çok nadir koleksiyonun sergilendiği müzeleri ziyaret edeceğiz. Bu müzelerde, Osmanlı sultanlarının yaşamlarından parçalar ve saray bölümlerini görebileceksiniz. Sonrasında, öğle yemeği için Divan Yolu’nda kısa bir yürüyüşten sonra, bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. 1561 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen Rüstem Paşa Camii’ni rehber eşliğinde gezerek mimari dokuyu keşfedeceğiz. Daha sonra ünlü Mısır Çarşısı’na gideceğiz. Mısır Çarşısı, Suez Kanalı olmadığı dönemde Doğu’dan gemilerle getirilen baharatların satıldığı yerdir. Mısır pazarından daha büyük olan ünlü Kapalı Çarşı, atmosferiyle alışverişinizi daha tarihi bir dokuda gerçekleştirmenize izin verecek. Turun sonunda, dinlenmeniz için sizi otelinize bırakılacaksınız.

Kahvaltıdan sonra rehberiniz sizi İstanbul turu için karşılayacak. Sultanahmet Meydanı’nda kısa bir yürüyüşün ardından, bir sonraki durağımız Topkapı Sarayı olacak. Burada, beş yüz yıl boyunca sultanlar tarafından biriktirilen pek çok nadir koleksiyonun sergilendiği müzeleri ziyaret edeceğiz. Bu müzelerde, Osmanlı sultanlarının yaşamlarından parçalar ve saray bölümlerini görebileceksiniz. Sonrasında, öğle yemeği için Divan Yolu’nda kısa bir yürüyüşten sonra, bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. 1561 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen Rüstem Paşa Camii’ni rehber eşliğinde gezerek mimari dokuyu keşfedeceğiz. Daha sonra ünlü Mısır Çarşısı’na gideceğiz. Mısır Çarşısı, Suez Kanalı olmadığı dönemde Doğu’dan gemilerle getirilen baharatların satıldığı yerdir. Mısır pazarından daha büyük olan ünlü Kapalı Çarşı, atmosferiyle alışverişinizi daha tarihi bir dokuda gerçekleştirmenize izin verecek. Turun sonunda, dinlenmeniz için sizi otelinize bırakılacaksınız.

 
 

İstanbul’daki son günümüzde, keyifli bir kahvaltının ardından çıkış yapacak ve Boğaziçi’nin kıyılarına kısa bir sürüşle Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Boğaziçi’ne bakan bu sarayın iç dekorasyonunda 14 ton saf altın kullanılarak yapılmış, paha biçilmez tabloları, mobilyaları ve ünlü Harem bölümü ile birlikte Bohemya kristalinden zengin bir koleksiyonu bulunmaktadır. Sonra Kabataş İskelesi’nde özel bir 2 saatlik Boğaziçi tekne turuna katılacağız. Yerel bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra, saat 17:00’de İzmir’e olan uçuşumuz için İstanbul Havalimanı’na transfer olacağız, ardından Kusadasi’deki otelimize bir saatlik transferle varacağız. Kusadasi’de akşam yemeği ve konaklama.

Sabah erken saatlerde kalabalığı önlemek için hareket ediyoruz ve önce Meryem Ana Evi’ne gidiyoruz; daha sonra, M.Ö. 11. yüzyılda İyonyalılar tarafından kurulan Efes’i ziyaret ediyoruz. Efes’in sokaklarında dolaşırken, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı ve Kütüphane’si gibi birkaç yapıyı görüyoruz. Ayrıca, Teras Evleri’ni ziyaret ediyoruz: Efes’in zenginleri ve seçkinleri için en güzel zemin mozaikleri, freskler, terra cotta boru hatları ve özel banyoların bulunduğu bir dizi yaşam birimi. Öğleden sonra, Havarilerden biri olan İsa’nın sevgili havarisi Aziz Yuhanna’nın mezarının olduğuna inanılan Aziz Yuhanna Bazilikası’nı ziyaret edeceğiz. Bazilika’dan, Artemis Tapınağı’nın kalıntılarını görebileceğiz. Günü İsa Bey Camii’ni ziyaretle sonlandırıyoruz, ardından Kusadasi’ne dinlenmek üzere hareket ediyoruz. Kusadasi’de akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltının ardından önce Prienne’ye doğru hareket ediyoruz, bu yer eskiden Panionion Birliği’nin önde gelen üyelerinden biriydi. Daha güneye doğru ilerledikçe Miletos’u ziyaret ediyor ve ardından Didim’e varıyoruz. Didim’de, duruma bağlı olarak, tapınağın karşısındaki yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Tarihçi Pausanias’ın yazdığı gibi; “Didymoi’deki Apollon tapınağı ve oradaki kahin, İyonyalı yerleşimden daha eski.” Kusadasi’nde akşam yemeği ve konaklama.

Çıkış yaparken, Afrodizyas’a doğru sürüyoruz ve Afrodizyas, Afrodit kültüne adanmış bir şehirdi. Afrodizyas’taki Heykeltıraş Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Pamukkale’ye varışta Hierapolis’i ziyaret ediyoruz, sonra kalsiyum terrasları üzerinde dolaşma veya termal tesislerin keyfini çıkarma zamanımız olacak. Pamukkale’de akşam yemeği ve konaklama.

Sabah, Burdur üzerinden muhteşem bir manzara rotasıyla bizi güzel antik kent Sagalassos’a götürüyor. Bu, kutsal çeşmelerin nasıl işlediğini görebileceğimiz çok az antik kentten biridir. Bundan sonra, Antalya’ya devam ediyoruz. Antalya’ya varışta, yerel bir restoranda öğle yemeği yiyoruz ve ardından Avrupa’da Yılın Müzesi ödülüne layık görülen Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antalya’da.

Sabah, önce Pamphylia’nın en etkileyici yerlerinden biri olan Perge’yi ziyaret ediyoruz, ardından dünyanın en iyi korunmuş antik tiyatrosu olan Aspendos’u ziyaret ediyoruz. Aspendos Tiyatrosu yakınındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yedikten sonra, öğleden sonra Lara Plajı’nda dinlenme ve rahatlama zamanı ayıracağız. Akşam yemeği ve konaklama Antalya’da

Kahvaltının ardından erken bir hareketle Taurus Dağları üzerinden muhteşem bir rota alarak Beyşehir’e gidiyoruz, burada Esrefoglu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra, geç öğleden sonra Konya’ya varıyoruz ve Mevlana Celaleddin Rumi’nin mistik felsefesinin öğretildiği dünyaca ünlü Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Konya’da.

Bugün, Kapadokya’ya doğru Sultanhanı Kervansarayı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz, burası ortaçağ tüccarlarının gecelemek için kullandığı bir yerdi. Ardından Ihlara Vadisi’ne varıyoruz ve öğle yemeğimizi nehir kenarındaki bir yerel restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra, Anadolu Basamakları boyunca kanyonun içinden Belisırma köyüne, antik Peristrema’ya yürüyoruz. Melendiz Nehri kenarında kurulan bu vadi “Gökyüzü Vadisi” olarak bilinir. Kaya oyulmuş kiliseler, doğruluğuyla dikkat çeken erken dönem resimlerin galerisini oluşturur. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya’da.

Şafak vakti 60 dakikalık standart sıcak hava balonu yolculuğumuzla Kapadokya’nın neredeyse Mars benzeri manzarasıyla ilk gerçek karşılaşmamız, kaya oluşumlarının şaşırtıcı olduğu Devrent Vadisi’nde gerçekleşiyor. Zelve Açık Hava Müzesi’nde yapılan bir yürüyüş, mağara evlerinin bulunduğu geçmişe yapılan bir yolculuktur. Bu, Kapadokya’daki en eski yerleşim ve en son terkedilen manastır yerleşimlerinden biridir. Zelve’den sonra, rüzgarın sesinin perilerin şarkılarıyla uyum sağladığı Pasabag’ın “peri bacası” olarak bilinen yerlerde mola veriyoruz. Buradan Avanos’a, M.Ö. 2.000’den beri çömlek sanatının merkezi olan bir yer olan, geleneksel bir çömlek atölyesinde gösterime girmek için mola veriyoruz. Avanos’ta öğle yemeğinin ardından, Kapadokya’daki en iyi Bizans sanatı örneklerini görmek için ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bunlar, 10. yüzyıla kadar uzanan freskler ve resimlerle süslenmiş kaya kiliselerinde bulunur. Turu, Kapadokya vadilerinin panoramik manzarasını size sunan Uçhisar Kalesi ziyaretiyle tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya’da.

İlk durağımız, tipik bir Kapadokya köyüne yakın vahşi bir doğal ortamda bulunan bir açık hava müzesi olan Soğanlı Vadisi’dir. Farklı tarzda kaya kiliseleri ve fresklerle birlikte. Bundan sonra, Kapadokya’nın bakir köylerinden geçerek Mustafapaşa’ya gidiyoruz, “masaüstü” dağlarla çevrili. Yolda, Cemil köyü yakınındaki Keslik Manastırı’nı ziyaret ediyoruz, fresklerini sadece meşale ışığında görülebilen çok ince bir duman tabakasıyla gizler. Bir yerli ailenin ev sahipliğindeki eski bir Rum evinde öğle yemeği yedikten sonra, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne doğru dünyanın merkezine doğru iniş yapıyoruz, Kapadokya’nın birçok yerleşim yerinden biri olan en büyük ve en derinlerinden biri. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya’da.

İstanbul’daki uluslararası uçuşunuzla en iyi bağlantıyı sağlayan uçuşa yetişmek için Kapadokya Havalimanı’na transfer olacaksınız.

Tur Bilgileri

Fiyata dahil Hizmetler:
 • YOLCULUK PROGRAMINDA AÇIKLANDIĞI ŞEKİLDE İÇ HAT UÇUŞ BİLETLERİ
 • OTEL KONAKLAMASI, KAHVALTI DAHİL
 • KLİMA İLE DONATILMIŞ LÜKS MİNİBÜS İLE KONFORLU ULAŞIM
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • MÜZELER VE GÖRÜLMEYE DEĞER YERLERE GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • KAHVALTILAR VE ÖĞLE YEMEKLERİ İLE AKŞAM YEMEKLERİ, ALKOLSÜZ İÇECEKLER DAHİL
 • VERGİLER
Fiyata dahil olmayan Hizmetler:
 • ULUSLARARASI UÇUŞ BİLETLERİ
 • KİŞİSEL SEYAHAT SİGORTASI
 • HİZMETLERE DAHİL EDİLENLER DIŞINDAKİ İÇECEKLER
 • BAHŞİŞLER
Paylaş:
Fiyatlandırmalar
Eklemeler ve İndirimler:

– Tek kişilik ek ücret 750 USD
– Bebek indirimi (0-2 yaş) %100
– Çocuk indirimi (2-12 yaş) %50